Jak naučit děti anglicky

Přinášíme několik užitečných tipů jak se učit s dětmi anglicky. Tipy jsou pro děti různých věkových skupin.

Naším přístupem jako rodičů je nejprve vysvětlit dětem proč je užitečné naučit se anglicky. U nás pomáhají tyto argumenty. Vycházíme také z toho, že děti se učí JINAK … nasávají věci, které je zajímají.

Vzbuďte v dětech zájem o angličitnu a budou doslova HLTAT každé nové slovíčko.

  • V angličtině můžeš koukat na mnohem více pohádek a svoje oblíbené hrdiny a seriály můžeš sledovat dříve a uslyšíš jejich skutečný hlas.
  • V angličtině se domluvíš po celém světě.
  • Tvoje oblíbené hry na tabletu jsou v angličtině.
  • Chceš cokoliv v budoucnu rychle najít na internetu? Ne všechno je možné najít v češtině, ale v angličtině najdeš cokoliv tě bude zajímat – zvířata, vesmír, vaření, písničky ….

Ideální je svoje argumenty podpořit ukázkou videí, které děti zaujmou.

Britain’s Got Talent

Ukázka videa, které děti zaujme … vysvětlete jim co se tam odehráva, krásná ukázka představení se, základních frází, kouzelník Darcy Oake’s povídá o tom čím chtěl být malý atd…

Angličtina pro děti na tablet.

Angličtina pro děti

Nejužitečnější aplikací pro učení nových slovíček nám nyní slouží angličtina pro děti od PMQ SOFTWARE, placená verze. Učení slovíček, rozpoznávání, interaktivní mluvení a pexeso vede k rychlému nárůstu slovní zásoby.

Vyzkloušeli jsme i jiné apky, ale většinou ty ZDARMA kazí reklamy a nekvalitní zpracování. Jistě je celá řada dalších aplikací, my nyní pracujeme s touto a až se posuneme k jiné, jistě provedeme aktualizaci i tohoto článku.

Youtube kanály jako pomůcka pro výuku:

  • Výborná na angličtinu je Peppa Pig – děti zaujme, ikdyž nebudou rozumnět, domyslí si význam ZDE

Aktualizace dne 28.10.2016 – doplněk do prohlížeče Firefox ImTranslator při čtení anglického textu po kliknutí na slovíčko, které neznáte Vám nabídne překlad.

 

Comments 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *